AC 100 Drukuj

Dzięki nowoczesnym mikrofonom w technologii MEMS ze zintegrowanymi konwerterami AD i częstotliwością próbkowania 51,2 kHz oraz zintegrowanym elektronicznym przetwarzaniem danych w najnowszej technologii DSP, AC100 jest obecnie dostępny dla szerokiego grona użytkowników. Pełna integracja tablicy z jednym interfejsem USB do przesyłania danych i zasilania umożliwia wygodne korzystanie z dowolnego komputera z systemem Windows.

 

 

AC100 to kompaktowa i bardzo łatwa w użyciu kamera akustyczna do samodzielnych zastosowań. Ze względu na wysoką wydajność, prostą obsługę i rozsądną cenę, AC100 ma szeroki zakres zastosowań w badaniach i produkcji.

AC100 dostarczany jest zarówno jako czysty hardware ze sterownikiem dla systemu Windows dla niestandardowego rozwoju lub dołączony do oprogramowania aplikacji BeamformX firmy OptiNav.

Oprogramowanie BeamformX

BeamformX korzysta z zaawansowanego algorytmu oceny, The Robust Functional Beamforming. W porównaniu do konwencjonalnych metod formowania wiązki, ten algorytm działa szybciej, ma większy zakres dynamiki oraz może analizować więcej szczegółów czasowych i przestrzennych. The Robust Functional Beamforming opracował Robert P. Dougherty z OptiNav.

Zapisane, nieobrobione dane mogą być również wykorzystywane przy przetwarzaniu danych z oprogramowania SAMURAI firmy SINUS Masstechnik. AC100 może być wyposażona w hardware ze sterownikiem systemu Windows (API).

Dane techniczne

rozmiar obiektu

40 x 40 cm ze zintegrowanymi mikrofonami
system mikrofonowy 40 mikrofonów MEMS z 24-bitowym przetwornikiem ADC

odległość robocza

od 0.5 m

zakres częstotliwości

200 Hz ... 24 kHz

częstotliwość próbkowania

51.2 kHz, wybór z dokładnością do 0.1

maksymalny poziomu
ciśnienia akustycznego

 

112 dB

zakres dynamiki 20 dB (5kHz ... 20 kHz)

filtr antyaliasingowy

tak, zintegrowany, cyfrowy filtr

kamera optyczna

 

zintegrowana kamera 5mpx

uchwyt VESA

10 x 10 cm z gwintem 3/8"

uchwyty 2, odłączane

front-end (pobieranie danychod użytkownika)

4 cyfrowe I/O (2x wejście, 2x wyjście)

system pomiarowy

2 x msx16 z wejściami icp, interfejs cardbus, kabel d-sub

komputer notebook

Win 7 lub wyższy, 64 Bit, 8 GB RAM

oprogramowanie

 

API lub BeamformX (Oprinav)