TANGO_PLUS Drukuj

Miernik poziomu dźwięku TangoPlus według normy IEC 61672 z analizatorem oktawowym i tercjowym do zastosowań na stanowisku pracy i ochrony środowiska. Posiada inteligentne oprogramowanie i zakres pomiarowy wynoszący 110 dB. Pomimo wysokiej funkcjonalności TangoPlus jest bardzo prosty w obsłudze.

 

Tango Plus wyswietlaczMożliwe jest użycie odłączanego mikrofonu i przedwzmacniacza przy pomocy przedłużacza. Na życzenie dostępny jest także zestaw ochrony zewnętrznej.

Zmierzone wartości pokazywane są na kolorowym wyświetlaczu TFT i są widoczne nawet z dalszych odległości, a także w świetle słonecznym i w ciemności. Klawiatura ma przejrzysty układ i dodatkowo dużą czułość. Urządzenie w oparciu o najnowsze technologie elektrolityczne ma bardzo niskie zużycie energii. Dwie baterie (1.2 ... 1.5 V, AA) gwarantują 40-godzinny czas pracy oraz 10-letni czas składowania danych (w przypadku baterii litowych). Dlatego też TangoPlus jest praktycznie zawsze gotowy do użycia. Urządzenie posiada również analizator dla wartości oktawowych i tercjowych, działający w czasie rzeczywistym.

Miernik poziomu dźwięku TangoPlus umożliwia równoczesny pomiar według krzywych  A i C, jak również według stałych czasowych Fast, Slow i Impulse. Oprócz wartości chwilowych poziomu dźwięku urządzenie pozwala na pomiar wartości maksymalnych i minimalnych w danym okresie. TangoPlus mierzy wartości LAeq, LCeq, LAtm5 i LAtm5-LAeq.

Wszystkie zmierzone wartości, wybrane w ustawieniach są obliczane równocześnie, a wybrana z nich jest wyświetlana na ekranie. Po rozpoczęciu pomiaru wszystkie wartości zapisują się automatycznie. Za pomocą interfejsu USB i oprogramowania TANGO-Utilities, zmierzone parametry mogą być odczytane z pamięci miernika i przekonwertowane na standardowy format. Oprogramowanie daje też możliwość stworzenia profilu ustawień użytkownika (wartości mierzone, zapisywane, cykle zapisu), które mogą być łatwo definiowane i przesyłane do urządzenia.

 

Typowe zastosowania TANGOPlus:

 • pomiary hałasu drogowego i przemysłowego
 • pomiary hałasu na stanowiskach pracy
 • monitoring hałasu sąsiedzkiego i rekreacyjnego
 • monitoringu i rejestracja hałasu drogowego
 • badania hałasu na miejscu pracy
 • analiza częstotliwościowa w oktawach i tercjach w czasie rzeczywistym
 •  

  Najnowsza technologia łączy największą dokładność z najprostszym działaniem

  Dokładność miernika może być znacznie zwiększona przez kalibrowanie przed każdym pomiarem. Ta kalibracja pozostanie nienaruszona także po wyłączeniu urządzenia. Ze względu na swoją rozsądną cenę, łatwą obsługę i małe wymiary TangoPlus jest idealnym narzędziem dla wszystkich użytkowników, których zadania pomiarowe wymagają przyrządu pomiarowego klasy 1, zgodnego z normą IEC 61672.

  Kompleksowy schemat zarządzania pamięcią umożliwia wybranie różnych cykli przechowywania dla różnych wartości pomiarowych. Aby zapobiec nieprawidłowym ustawieniom przez niedoświadczonych użytkowników funkcja konfiguracji może zostać wyłączona z poziomu interfejsu (tryb Easy Operator).

  Planowane jest zatwierdzenie typu wg PTB (Physikalisch-Technische Bundesanstalt, niemieckiego instytutu metrologii).

  Analizator częstotliwościowy w 1/1 i 1/3 oktawy

  TangoPlus posiada funkcję analizatora częstotliwości oktawowych i tercjowych w czasie rzeczywistym, zgodnie z normą IEC 61260 klasy 1.

  Zastosowania na miejscu pracy

  Dla wartości według krzywej ważenia C, można zmierzyć czasy przekroczenia trzech dowolnie wybranych poziomów LCPeak. Te niestandardowe wartości pozwalają na określenie stopnia narażenia na hałas na stanowisku pracy znacznie lepiej niż pomiar samej wartości poziomu szczytowego.

  Zastosowania w ochronie środowiska

  TangoPlus umożliwia pomiar i zapisywanie trzech dowolnie wybranych wartości statystycznych. Wartość procentowa LAFN% wyraża, jaki poziom ważony wg krzywej A został przekroczony w czasie pomiaru.

  Najwyższa łatwość obsługi dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu TANGO-Utilities for Window

  Miernik TangoPlus może być obsługiwany przez interfejs USB. W tym przypadku komputer PC zasila miernik. Zestaw zawiera adapter zasilający do USB oraz oprogramowanie TANGO Utilities, które umożliwia konfigurację i obsługę miernika w komputerze przez USB, wraz z przesyłem danych między tymi urządzeniami.

  Na komputerze PC wyświetlane jest oddzielne okno, które umożliwia łatwe ustawienie parametrów i szybki transfer wyników. Unikatową cechą Tango jest to, że można przechowywać kilka wartości pomiarowych z różnymi czasami próbkowania. Nazwy plików i ich rozmiary są wyświetlane w celu przesłania lub usunięcia. Interfejs USB umożliwia również użytkownikowi łatwe zintegrowania TangoPlus z komputerowym systemem pomiarowym.

  Połączenie TangoPlus z oprogramowaniem post-processingu AuditorLight

  Dzięki kombinacji TangoPlus i AuditorLight oferujemy wydajne rozwiązanie do pomiaru, oceny i generowania raportów związanych z hałasem środowiskowym. Post-processing pozwala na skuteczne obliczanie poziomów hałasów według niemieckich norm TA-Larm, jak również międzynarodowych przepisów i praw.


  Dane techniczne

  Dokładność

  Klasa 1 według IEC 60651 / 60804 / 61672

  Mierzone wartości

  • Poziom ciśnienia akustycznego LAF, LAS, LCF
  • Maksymalny poziom dźwięku LAFmax, LASmax, LCFmax
  • Minimalny poziom dźwięku LAFmin, LASmin, LCFmin
  • Równoważny poziom dźwięku LAeq, LCeq
  • Wartość szczytowa LCpeak
  • Dawka hałasu LAE, 1s, LAE, 8h
  • Poziom LAtm5 (stosowany w Niemczech)
  • 3x czasy przekroczenia wartości szczytowych LCpeak,przekroczenie
  • Czas w dniu / Czas pomiaru / Czas przekroczenia
  • Opcjonalnie: 3x percentyle LAFnn

  Krzywe ważenia

  A, C

  Charakterystyki czasowe

  Fast, Slow, Impulse, Peak

  Zakres pomiarowy

  25 ... 140 dB (LAeq)
  60 ... 143 dB (LCpeak)

  Rozdzielczość

  0,1 dB

  Wyświetlacz

  Kolorowy TFT:

  • rozdzielczość 320x240
  • wartość mierzona 3.5 cyfry
  • wykres, widmo, historia czasu
  • < poniżej zakresu, > powyżej zakresu
  • czas pomiaru (hh:mm:ss)
  • stan baterii
  • stan pamięci

  Mikrofon

  1/2" elektretowy mikrofon pomiarowy

  Kalibracja

  Automatycznie do 94 dB (104/114 dB wybierane)

  Okresy zapisu

  Indywidualnie dla każdej wartości mierzonej od 62.5 ms ... 60 min

  Pojemność pamięci

  Do 194 dni, zależnie od okresów zapisu

  Interfejs

  USB

  Baterie

  2 x AA (1.2 ... 1.5 V); mogą być użyte wszystkie typy baterii

  Czas działania na zasilaniu bateryjnym

  > 120 h

  Czas podtrzymania pamięci na zasilaniu bateryjnym

  10 lat (baterie litowe)

  Wymiary

  190mm x 70mm x 32mm

  Masa

  250 g (wliczając baterie)

  Zawartość zestawu

  Miernik poziomu dźwięku, ochronny case, osłona przeciwwietrzna, instrukcja, 1.5m kabel USB, kabel zasilania USB, oprogramowanie TANGO Utilities