BOOGIE Drukuj

Miernik poziomu dźwięku BOOGIE zawiera doskonałe, nowe funkcje w kompaktowej obudowie. Został zaprojektowany, aby być maksymalnie łatwy w obsłudze, nawet bez wcześniejszego doświadczenia. Bardzo korzystna cena, łatwość użytkowania i małe wymiary sprawiają, że jest świetnym wyborem dla firm, inicjatyw obywatelskich lub osób prywatnych, których budżet zwykle nie pozwala na zakup drogich urządzeń do pomiaru hałasu.

Boogie

 

BOOGIE posiada tylko 3 przyciski – jest niezwykle prosty w obsłudze. Przyciski pokryte plastikową folią są łatwe do czyszczenia, a stalowe mocowanie mikrofonu oprze się trudnym warunkom codziennego użytkowania.

Miernik pozwala łatwo zmierzyć i obiektywnie ocenić aktualny poziom dźwięku. Wewnętrzny mikroprocesor czyni to urządzenie bardzo łatwym w użyciu, nawet w przypadku wykonywania takich pomiarów po raz pierwszy.

BOOGIE wykonuje pomiary zawsze według charakterystyki A i ze stałą czasową Fast. Oprócz chwilowego poziomu ciśnienia akustycznego LAF i wartości maksymalnej – LAFmax, BOOGIE może mierzyć poziom ciśnienia akustycznego LAeq, scałkowany w czasie. Ta opcja jest zazwyczaj dostępna jedynie w znacznie większych i droższych urządzeniach.

Alternatywnie można obsługiwać przyrząd w trybie, w którym wielkości mierzone są dostępne w stałych interwałach czasowych co 1s, a wartości LAF odświeżane są z częstotliwością 64 Hz. W ten sposób można wyświetlać i zapisywać jednocześnie wartości LAF, LAS, LAI (z różnymi stałymi czasowymi Fast, Slow i Impulse) oraz LAeq.

 

Te cechy czynią BOOGIE idealnym urządzeniem do pomiaru hałasu typu:

  • drogowego
  • przemysłowego
  • na stanowiskach pracy
  • sąsiedzkiego i rekreacyjnego

 

Zminimalizowano błędy pomiarowe, dzięki średnim z kalibracji automatycznej oraz automatycznemu wyborowi zakresu. Duży i czytelnie zaaranżowany wyświetlacz, pokazujący wynik w postaci cyfrowej i na wykresie, znacznie ułatwia pomiary.

Klasa 2 dokładności, według IEC 60651, IEC 60804 i IEC 61672-1, gwarantuje rzetelne wyniki.

Dokładność miernika może być znacznie zwiększona przez kalibrację przed każdym pomiarem. Z pomocą kalibratora akustycznego, przyrząd kalibruje się całkowicie automatycznie. Wynik kalibracji pozostaje w pamięci po wyłączeniu zasilania lub wymianie baterii.

 

BOOGIE z interfejsem RS232

BOOGIE może być opcjonalnie dostarczony z interfejsem szeregowym. W zakresie dostawy opcji RS232 jest kabel, oprogramowanie dla Windows i opis interfejsu.

Program pozwala na zdalne sterowanie miernikiem z poziomu komputera. Wartości mierzone są zapisywane na PC wraz ze znacznikami czasowymi.

Używając interfejsu wraz z jego bogatym opisem, łatwo jest zintegrować BOOGIE z systemem pomiarowym opartym na PC. Struktura komend pozwala na sterowanie miernikiem za pomocą prostego terminala ASCII.

 

Dane techniczne

Spełniane standardy

IEC60651/804 typ 2

Mierzone wartości

Lp, Lmax, LAeq

Charakterystyka wagowa

A

Stała czasowa

Fast

Zakres pomiarowy

30 ... 130 dB, automatyczny lub ręczny

Mikrofon

elektretowy 1/4-calowy

Kalibracja

Automatyczna do 94 dB

Rozdzielczość

0.1 dB

Wyświetlacz

Wartość mierzona z 3.5 cyfr

quasi-analogowy wykres

menu tekstowe

Baterie

2 x AA

Czas działania

120 h typowo (z jednym zestawem baterii)

Wymiary

170 mm x 62 mm x 30 mm

Masa

168 g